Tinklaraštis

NAUJIENOS
Automobilio plovimas žiemą
2018-01-23

Pirmuoju sniegu džiaugiasi vaikai, neužaugę vaikai ir visi mėgstantys baltą sniego paklodę, tačiau tik ne kelininkai ir vairuotojai. Pastebime keistą paradoksą - žiemai besitęsiant gatvės būna pilnos purvinų automobilių. Kodėl vairuotojai mano, kad žiemą automobilių plauti nereikia? Daugelis eismo dalyvių pamiršta, kad kelininkų barstomas druskos ir smėlio mišinys yra pavojingas automobilio kėbului, todėl ir žiemą reikėtų reguliariai rūpintis automobilio plovimu.


Dažnas Lietuvos vairuotojas paklaustas ar su savo transporto priemone lankosi plovyklose šaltuoju metų periodu atsakys neigiamai, nes nuo seno vairuotojai mano, jog tai - pinigų išmetimas į balą (arba pusnį, priklausomai nuo metų laiko), tačiau norime tai paneigti.


Automobilių gamintojai ir profesionalūs vairuotojai vienbalsiai pritars - automobilių priežiūra žiemos metu yra ypač svarbi, tai lyg rūpinimasis dantimis, nevalai - atsiranda ėduonis ir gedimai. Lygiai taip pat ir su automobiliu - neplauni - nuo kelio ant automobilio kėbulo patekusios druskos ir chemikalai, skatina išorės koroziją, ko pasekmė - pavasarį atsirandančios naujos rūdys.


Todėl automobilių pardavėjai ir mechanikai rekomenduoja žiemą plauti automobilius net dažniau nei šiltuoju metų laikotarpiu. Važinėjant miestų ar užmiesčių keliais automobilis greitai pasidengia dažams ir metalams pavojingomis medžiagomis, kurias barsto ant kelių.


Taigi, kaip teisingai plauti automobilį bekontaktėje plovykloje žiemą? Visų pirma svarbu nuskalauti transporto priemonę aukštu slėgiu (programa nr. 3), taip ištirpdant užsilaikiusį sniegą ar ledą, bei nuplaunant pavojingiausią druskų sluoksnį nuo automobilio paviršiaus. Vėliau svarbu gerai apipurkšti automobilį aktyviosiomis putomis nuo apačios į viršų (programa nr. 1) o visas kitas programas naudoti įprasta eilės tvarka - nuo 2 iki 5. Taigi, dar kartą užtvirtinkime, visas programų eiliškumas, kuris geriausiai nuplaus jūsų automobilį žiemą yra 3, 1, 2, 3, 4, 5.

 

Reguliariai prižiūrėdami savo transporto priemonę žiemos laikotarpiu išvengsite galvos skausmo pavasarį - automobilio rūdžių ir išlaidų tikimybė bus mažesnė, o geriausias vaistas dėl šios priežasties skaudančiai galvai yra H2AUTO plovykla, susitikime ten!

Susiję straipsniai
MOTERų RALIS
Moterų ralis - H2AUTO
NAUJIENOS
H2AUTO - sertifikuota chemija
NAUJIENOS
„H2AUTO“ – BEKONTAKTĖ SAVITARNOS PLOVYKLA JAU ATIDARYTA IR KLAIPĖDOJE!
NAUJIENOS
Pavasario aktualijos: kaip plauti automobilį nepažeidžiant jo paviršiaus?
NAUJIENOS
Lai pavasarį visi JONAVOS automobiliai būna švarūs!